• FARO Inteligentny kask Unit1 Blackbird M

W pełni wodoszczelny, inteligentny kask FARO Unit 1 posiada tylne światła obsługujące kierunkowskazy, co poprawia komunikację rowerzysty z innymi użytkownikami ruchu drogowego. Doskonale chroni przed uderzeniami dzięki wewnętrznej wkładce Mips System.

Brak towaru
2020.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 98
GLS 98
Dostępność Brak towaru
Waga 0.2 kg

Inteligentny kask FARO Unit1 Blackbird M

Kask FARO Unit 1 posiada 3 elementy świetlne w pełni zintegrowane z konstrukcją. Każdy z nich pełni określoną funkcję, która ma na celu zapewnienie widoczności lub komunikacji z kierowcą. W rezultacie rowerzysta jest bardziej widoczny na drodze, a jego działania stają się przewidywalne dla innych uczestników ruchu. Kask w rozmiarze M będzie pasował na głowę o obwodzie 55,5 - 59 cm.

Ochrona przed uderzeniami

Kask musi spełniać przede wszystkim jedną funkcję: chronić głowę. FARO Unit 1 został zaprojektowany i dokładnie przetestowany zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Kask posiadatwardą skorupę ABS i wkładkę EPS absorbujące uderzenia i chroniące głowę rowerzysty. Jest w pełni certyfikowany przez CPSC i EN 1078, dwa główne międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa. Wewnętrzna wkładka Mips System o niskim współczynniku tarcia jest instalowana pomiędzy głową rowerzysty a wnętrzem kasku. Nie ma ona żadnego wpływu na dopasowanie, natomiast pozwala na lekką rotację kasku podczas uderzenia, absorbując dodatkową energię i zwiększając ochronę mózgu.

Wykrywanie kolizji

Nawet po wypadku kask FARO Unit 1 może pomóc rowerzyście. Wyposażone w akcelerometry urządzenie FARO może wykryć silny upadek. Jeśli rowerzysta nie reaguje, urządzenie wysyła wiadomość tekstową SOS do ustalonego wcześniej kontaktu alarmowego, łącznie z lokalizacją rowerzysty. Ważnym elementem jest też system wentylacji w kasku FARO Unit 1. Posiada on ukryte wloty powietrza (tuż nad oczami), dwa duże otwory wentylacyjne na górze i jeden duży otwór wentylacyjny z tyłu. To stwarza wewnętrzny przepływ powietrza z przodu do tyłu, podczas gdy rowerzysta porusza się do przodu, zasysając zimne powietrze i wypuszczając gorące.

Światło obsługujące animacje

Projektanci kasku Unit 1 wymyślili sposób na zwiększenie ilości lampek w kasku bez psucia jego minimalistycznego wyglądu. Ukryli światełka w unikalnym materiale, który jest odporny na wodę, kurz i promieniowanie UV, a jednocześnie przepuszcza światło. W rezultacie światło jest widoczne tylko wtedy, gdy jest włączone i daje wyjątkowy, hipnotyzujący efekt. Ukryte światło jest również w pełni programowalne, obsługuje niestandardowe animacje i zmiany kolorów.

Wodoszczelność IPX-6

Dzięki klasie wodoszczelności IPX-6, która gwarantuje całkowite zabezpieczenie przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków z wydajnością do 100 litrów na minutę, elektronika w kasku jest w pełni zabezpieczona. Materiałowa wyściółka jest dodatkowo pokryta powłoką hydrofobową, dzięki czemu na pewno nie zamoknie. FARO Unit 1 posiada magnetyczne zapięcie typu fidlock, które można obsłużyć jedną ręką. Dzięki niemu zakładanie i zdejmowanie kasku jest dziecinnie łatwe. Sama klamra jest w rzeczywistości mocniejsza niż tradycyjne zapięcia - wytrzymuje do 65 kg nacisku.

Aplikacja z dodatkowymi funkcjami

Aplikacja umożliwia użytkownikowi wyznaczanie miesięcznych celów jazdy (dystans i spalanie kalorii) oraz śledzenie postępów w czasie. Funkcja Gamification została stworzona po to, by zmobilizować użytkownika do wysiłku fizycznego poprzez zabawne wyzwania związane z rowerem. Co ważne, FARO App zawiera też kluczową funkcję bezpieczeństwa: wykrywanie upadku i możliwość wysłania wiadomości do kontaktu alarmowego. Specjalna funkcja Fresh Air Index mierzy pozytywny wpływ na środowisko, jaki wywiera jazda użytkownika. Jest on wyrażany w kilogramach CO2, które nie zostały wyrzucone do atmosfery dzięki wybraniu roweru zamiast samochodu.

Właściwości:

  • tylne światła obsługujące kierunkowskazy poprawiają komunikację na drodze,
  • pełna wodoszczelność chroni elektronikę wewnątrz,
  • system wentylacji poprawiający komfort podczas jazdy,
  • magnetyczne zapięcie, które bez problemu obsłużysz jedną ręką,
  • automatyczne światła sygnalizujące hamowanie,
  • aplikacja FARO App z licznymi funkcjami dodatkowymi.
Materiał tworzywo ABS, tworzywo EPS, tworzywo PS
Kolor Czarny
Złącze USB-C
Waga [g] 580
Bateria - czas pracy 3 - 10 h
Bateria - czas ładowania 3 h
Pojemność baterii [mAh] 1850
Wodoszczelność IPX6
Bateria - rodzaj Li-Ion
Wymiary opakowania [mm] 195 x 265 x 315
Długość towaru w centymetrach 26,5
Wysokość towaru w centymetrach 31,5
Szerokość towaru w centymetrach 19,5
Waga gabarytowa w gramach 2552.33
Waga towarów w gramach 580
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Polecamy
  • Sklep zamknięty

Prace techniczne